Imperial Apartamentos Valencia

Imperial Apartamentos Valencia ligger cirka 20 minuters gångavstånd från Plaza Ayuntamiento och erbjuder närhet till tågstationen Norte, som ligger mindre än 1 km bort. Gästerna kan använda WiFi för antingen jobb eller fritid.

Imperial Apartamentos Valencia har privata badrum. Det finns också en separat toalett och en dusch.

Det här boendet erbjuder möjligheter för självhushållning, inklusive ett minikök, matplats för gästerna.

Den här lägenheten har ett väldigt bra läge i distriktet Ruzafa, i närheten av Bingo Centelles. Ungefär 25 minuters gångavstånd från lägenheten hittar du González Martí National Museum of Ceramics and Decorative Arts. Valencias gamla stadsdel ligger mindre än 1 km bort. Du kommer att befinna dig invid busshållplatsen Maties Perello - Mestre Aguilar.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Imperial Apartamentos Valencia
Victoria Inn Apartment
Mobilpris

Victoria Inn Apartment

8.8
Fantastiskt 65 recensioner
79 m från boendet
USD 180 USD 162
per natt
Mimi'S Apartment In En Corts
Mobilpris

Mimi'S Apartment In En Corts

9.3
Utmärkt 116 recensioner
101 m från boendet
USD 262 USD 236
per natt
Apartamentos Leo XIII
Mobilpris

Apartamentos Leo XIII

9.0
Utmärkt 154 recensioner
103 m från boendet
USD 109 USD 98
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Valencia Flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Joaquin Sorolla tågstation
    1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Säkerhet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Strand

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 23:30
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    LicensnummerEGVT-448-V,ESHFTU00B24605200046656200400000000000000000000AV-458,ESHFTU00C24605200046656200600000000000000000000AV-455
    Vanliga frågor
    • ❓
      Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Imperial Apartamentos Valencia?
      Populära sevärdheter nära Imperial Apartamentos Valencia inkluderar bland annat Valencias gamla stadsdel, Plaza Ayuntamiento, González Martí National Museum of Ceramics and Decorative Arts.
    • ❓
      Vilka bekvämligheter på rummet finns på Imperial Apartamentos Valencia?
      Gästerna på Imperial Apartamentos Valencia kan njuta av en bekväm vistelse med luftkonditionering, samt plattskärms-TV.
    • ❓
      Accepterar Imperial Apartamentos Valencia husdjur?
      Imperial Apartamentos Valencia tillåter husdjur.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Valencia Flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Joaquin Sorolla tågstation
    1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Imperial Apartamentos Valencia

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng